Спореди ги коефициентите за Барнли vs Хадерсфилд Таун

сабота,6/10 2018 е празник во Англија.Барнли и Хадерсфилд Таун во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Барнли и Хадерсфилд Таун, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Барнли. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet и PinnacleSports е 2.18 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betfair SB со вредност 4.33. За реми највисоката понуда е во сопственост на Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност од 3.15.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Барнли и Хадерсфилд Таун? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 37.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 62.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.62. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во bwin и Betsson Sportsbook за да имате коефициент од 1.57.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Хадерсфилд Таун и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.84
Dafabet: 2.14

Коефициенти за натпреварот помеѓу Барнли и Хадерсфилд Таун тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk