Спореди ги коефициентите за Динамо Киев vs Челзи

четврток,14/3 2019 е празник во Меѓународен.Динамо Киев и Челзи во борба за трите бода.

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Динамо Киев и Челзи. Со оглед на тоа што оваа сезона Челзи игра многу подобро од Динамо Киев, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди 1xbet со вредност од 1.99. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.60 на Betfred, Betway и Bet 365. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betfred и Betfair SB, а вредноста на коефициентот е 4.50.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Киев и Челзи? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 54.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Marathonbet со коефициент од 2.16. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 1.80.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Динамо Киев и Челзи.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!