Натпревар на денот: Каљари vs Фиорентина

Денес петок во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Каљари и Фиорентина

Што се однесува на денешниот натпревар во Серија А помеѓу
Каљари и Фиорентина, букмејкерите го фаворизираат тимот на Фиорентина. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на PinnacleSports и Marathonbet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Marathonbet и 1xbet бидејќи само таму има коефициент 3.36. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.35 на 1xbet.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Каљари и Фиорентина да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.15 за 3 или повќе голови, додека Marathonbet и 1xbet нуди 1.80 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Каљари и Фиорентина тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!