Спореди ги коефициентите за Баерн Минхен vs Ливерпул

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 20:00 часот ќе играат Баерн Минхен и Ливерпул

За дуелот помеѓу Баерн Минхен и Ливерпул, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Баерн Минхен. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Betfair SB е 2.20 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.62. За реми највисоката понуда е во сопственост на Cash Point со вредност од 3.65.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Баерн Минхен и Ливерпул да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.94 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 2.02 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ливерпул и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.90
Dafabet: 2.09

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Баерн Минхен и Ливерпул.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!