Спореди ги коефициентите за Манчестер Сити vs Шалке 04

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 20:00 часот ќе играат Манчестер Сити и Шалке 04

Што се однесува до натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Шалке 04, букмејкерите го фаворизираат тимот на Манчестер Сити. Тоа е така поради што во својот тим поседуваат далеку поквалитетни играчи за разлика од тимот на Шалке 04. Ние ги издвоивме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Манчестер Сити, изиграјте на Betfred со коефициент од 1.17. Доколку сакате да заработите на нерешено, вашиот влог ставете го на [%BOOK_1X2_Х%], бидејќи таму е најголем коефициентот и има вредност од [%ODDS_1X2_Х%]. За победа на гостинот коефициентот е 26.00 на 1xbet.

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Шалке 04 се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.45. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент од 1.38 .

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Сити и Шалке 04.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk