Натпревар на денот: Рома vs Емполи

Во рамките на Серија А,понеделник во 19:30 часот ќе играат Рома и Емполи

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Рома и Емполи би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Рома. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Рома тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.62. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Cash Point, Betway и Fonbet со вредност од 4.50. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Interwetten со вредност од Interwetten.

За дуелот помеѓу Рома и Емполи ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Unibet – 2.60 – 0-2 гола
PinnacleSports – 1.53 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Емполи има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Рома, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Рома, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet и 1xbet: 1.98 за Рома
Dafabet: 1.97 за Емполи

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Рома и Емполи.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!