No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: Рома vs Емполи

Во рамките на Серија А,понеделник во 19:30 часот ќе играат Рома и Емполи Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Рома и Емполи би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната […]

No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: Рома vs Болоња

Денес понеделник во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Рома и Болоња Според букмејкерите, во овој натпревар Рома влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за Рома vs Порто

вторник,12/2 2019 е празник во Меѓународен.Рома и Порто во борба за трите бода. Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Рома и Порто, букмејкерите сметаат дека Рома е фаворит само […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за Аталанта vs Рома

Денес недела во 14:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Аталанта и Рома Во Серија А не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Аталанта и Ромакој што ќе се игра недела на 27/1 2019 во 14:00 […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за Викторија Плзен vs Рома

Денес среда во 17:55 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Викторија Плзен и Рома Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Викторија Плзен и Рома. Според букмејкерите мал фаворит е Рома. Ние од […]

No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: ЦСКА Москва vs Рома

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 17:55 часот ќе играат ЦСКА Москва и Рома Немаме сомнеж за овој натпревар дека Рома е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за АЦ Милан vs Рома

петок,31/8 2018 е празник во Италија.АЦ Милан и Рома во борба за трите бода. Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека АЦ Милан е мал фаворит. Доколку сакате да […]

No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: Рома vs Ливерпул

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 18:45 часот ќе играат Рома и Ливерпул Неизвесен натпревар во УЕФА Лига на Шампиони. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Ливерпул. Сепак, ние сме […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за Ливерпул vs Рома

Денес вторник во 18:45 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Ливерпул и Рома Тимот на Ливерпул, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар […]

No Picture
Натпревар на денот

Спореди ги коефициентите за Рома vs Торино

петок,9/3 2018 е празник во Италија.Рома и Торино во борба за трите бода. Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Рома и Торино би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната […]