Спореди ги коефициентите за Рома vs Торино

петок,9/3 2018 е празник во Италија.Рома и Торино во борба за трите бода.

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Рома и Торино би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Рома. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Рома тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.72. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet, 1xbet, PinnacleSports и Betfair SB со вредност од 4.10. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet и 1xbet со вредност од Marathonbet и 1xbet.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Dafabet и до добиете коефициент 1.76. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.29.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Торино, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Рома и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 1.90 за Рома
Dafabet: 2.05 за Торино

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Рома и Торино.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk