Спореди ги коефициентите за Ливерпул ФК vs Челси ФК

Денес сабота во 17:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Ливерпул ФК и Челси ФК

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Ливерпул ФК и Челси ФКкој што ќе се игра сабота на 25/11 2017 во 17:30 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Interwetten дава коефициент 2.20, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports и Betfred во вредност од 3.75. За реми, понудата ја издвојуваме од skybet со вредност од 3.80.

На натпреварот помеѓу Ливерпул ФК и Челси ФК се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.34. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betfair SB и Interwetten со коефициент од 1.75 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Челси ФК и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 1.85
PinnacleSports: 2.16

Комплетна понуда на коефициенти за Ливерпул ФК и Челси ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk