Натпревар на денот: Милан vs Торино

Во рамките на Серија А,недела во 14:00 часот ќе играат Милан и Торино

Според букмејкерите, во овој натпревар Милан влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Interwetten со вредност од 1.85, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet со вредност од 5.10. За нерешено, ги препорачуваме Unibet затоа што само таму е коефициентот 4.10.

На натпреварот помеѓу Милан и Торино се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet и PinnacleSports бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.35. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.71 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Торино, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Милан и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Paddy Power, Dafabet и PinnacleSports: 2.00 за Милан
1xbet: 1.96 за Торино

Коефициенти за натпреварот помеѓу Милан и Торино тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk