Спореди ги коефициентите за Аталанта vs Беневенто

понеделник,27/11 2017 е празник во Италија.Аталанта и Беневенто во борба за трите бода.

Квалитетот на тимот и домашниот терен, [% HOMETEAM%] го прават фаворит во однос на Беневенто. Тој во дуел влегува со шанса вредна 77.7% за да издвои победа.
Што се однесува до Беневенто, неговите шанси за победа се 7.1%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.28 за победа на домаќинот, а Marathonbet и Betfair SB нуди највисок коефициент од 14.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Nordicbet со вредност од 6.55.

На натпреварот помеѓу Аталанта и Беневенто се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.69. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
PinnacleSports со коефициент од 1.55 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Аталанта и Беневенто.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk