Натпревар на денот: Дижон vs Ленс

Во рамките на Лига 1,недела во 19:00 часот ќе играат Дижон и Ленс

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Дижон е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Дижон, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.57. Доколку вашата одлука е да ставите облог на 1xbet и Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од 1xbet и Marathonbet единствено во 1xbet и Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Дижон и Ленс ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Bet 365 со коефициент од 3.25.

Во рамките на Лига 1 очекуваме на дуелот помеѓу Дижон и Ленс да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.46 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.62 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ленс и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.15
Betfred: 1.80

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Дижон и Ленс.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk