Натпревар на денот: Истра 1961 vs Шибеник

Денес понеделник во 17:00 дерби натпреварот во 1. ХНЛ помеѓу Истра 1961 и Шибеник

Според букмејкерите, во овој натпревар Истра 1961 влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.80, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Bet 365 со вредност од 6.50. За нерешено, ги препорачуваме Tipico затоа што само таму е коефициентот 3.50.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Истра 1961 и Шибеник? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.32. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.68.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Шибеник, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Истра 1961 и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.00 за Истра 1961
Bet 365: 1.90 за Шибеник

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Истра 1961 и Шибеник.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!