Натпревар на денот: Ливерпул vs Тотенхем Хотспур

Во рамките на Премиер лига,недела во 16:30 часот ќе играат Ливерпул и Тотенхем Хотспур

За дуелот помеѓу Ливерпул и Тотенхем Хотспур, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Ливерпул. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Interwetten е 2.20 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.80. За реми највисоката понуда е во сопственост на Coral и Fonbet со вредност од 3.80.

За дуелот помеѓу Ливерпул и Тотенхем Хотспур ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.67 – 0-2 гола
Betway, Betfair SB и bwin – 1.60 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Тотенхем Хотспур и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.81
PinnacleSports: 2.18

Комплетна понуда на коефициенти за Ливерпул и Тотенхем Хотспур.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!