Спореди ги коефициентите за Чапекоенсе vs Крициума

Денес среда во 22:15 дерби натпреварот во Куп на Бразил помеѓу Чапекоенсе и Крициума

Според букмејкерите, во овој натпревар Чапекоенсе влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet и Betway со вредност од 1.75, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Betfair SB, Rivalo.com, Tipico, Ladbrokes и Coral со вредност од 5.00. За нерешено, ги препорачуваме Fonbet затоа што само таму е коефициентот 3.80.

Во рамките на Куп на Бразил очекуваме на дуелот помеѓу Чапекоенсе и Крициума да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.51 за 3 или повќе голови, додека 1xbet, Interwetten, Betway, Marathonbet и Fonbet нуди 1.55 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Крициума, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Чапекоенсе и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Unibet и Bet 365: 2.00 за Чапекоенсе
PinnacleSports: 1.85 за Крициума

Коефициенти за натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Крициума тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk