Натпревар на денот: Славен Белупо Копривница vs Рудеш

Денес четврток во 17:00 дерби натпреварот во 1. ХНЛ помеѓу Славен Белупо Копривница и Рудеш

Славен Белупо Копривница е огромен фаворит во натпреварот против Рудеш. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Славен Белупо Копривница е околу 73.4%. 1xbet има најмалку доверба во Славен Белупо Копривница и нуди 1.33 за победа. За иненадување, односно за победа на Рудеш најдобрата понуда е на William Hill со коефициент 11.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Bet 365 со вредност од 5.50.

На натпреварот помеѓу Славен Белупо Копривница и Рудеш се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.15. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Sportingbet, bwin и Fonbet со коефициент од 1.75 .

За овој натпревар помеѓу Славен Белупо Копривница и Рудеш азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Рудеш. Доколку сметате дека Славен Белупо Копривница има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Славен Белупо Копривница и Рудеш.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk