Натпревар на денот: Киево Верона vs Каљари

Во рамките на Серија А,петок во 19:30 часот ќе играат Киево Верона и Каљари

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Киево Верона и Каљари акцентот за фаворит го ставаат на Киево Верона. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.75 ни го нуди Betway, Betfair SB, 1xbet, Unibet и Bet 365. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во PinnacleSports со коефициент од 3.15. За сите кои веруваат во победа на Каљари ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.95 кој може да го најдете во PinnacleSports.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Киево Верона и Каљари? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 39.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Marathonbet со коефициент од 2.46. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.62.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Киево Верона да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Bet 365 нуди коефициент 1.90.
За Каљари да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports и 1xbet нуди коефициенти 2.04.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Киево Верона и Каљари.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk