Спореди ги коефициентите за Манчестер Јунајтед vs Челси

Во рамките на Премиер лига,недела во 14:05 часот ќе играат Манчестер Јунајтед и Челси

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Манчестер Јунајтед е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Манчестер Јунајтед, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.46. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet и 1xbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet и 1xbet единствено во Marathonbet и 1xbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Манчестер Јунајтед и Челси ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Interwetten со коефициент од 3.50.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.19 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.81 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Челси и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.13
PinnacleSports: 1.88

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk