Натпревар на денот: Кардиф Сити vs Брајтон & Хов Албион

сабота,10/11 2018 е празник во Англија.Кардиф Сити и Брајтон & Хов Албион во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Брајтон & Хов Албион акцентот за фаворит го ставаат на Кардиф Сити. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.65 ни го нуди Interwetten. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Nordicbet, Betsson Sportsbook, Interwetten и Fonbet со коефициент од 3.20. За сите кои веруваат во победа на Брајтон & Хов Албион ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.11 кој може да го најдете во PinnacleSports.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Кардиф Сити и Брајтон & Хов Албион? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.60. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.60.

Непредвидливиот натпревар во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Брајтон & Хов Албион му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Кардиф Сити да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,PinnacleSports нуди коефициент вреден 1.81.
За Брајтон & Хов Албион да си замине како победник Marathonbet и 1xbet наградува со влог помножен по 2.17.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кардиф Сити и Брајтон & Хов Албион.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk