Спореди ги коефициентите за Фросиноне vs Фиорентина

петок,9/11 2018 е празник во Италија.Фросиноне и Фиорентина во борба за трите бода.

И покрај тоа што Фиорентина игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet, Betfair SB и Fonbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.80 за победа на Фиорентина, додека Marathonbet и PinnacleSports нуди најголем коефициент за победа на Фросиноне. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Marathonbet и 1xbet, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 3.66.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Фросиноне и Фиорентина? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Bet 365 со коефициент од 2.04. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.89.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Фросиноне и Фиорентина тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk