Натпревар на денот: СД Еибар vs Жирона ФК

Денес четврток во 18:30 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу СД Еибар и Жирона ФК

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу СД Еибар и Жирона ФКкој што ќе се игра четврток на 21/12 2017 во 18:30 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Dafabet дава коефициент 2.16, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Tipico и Rivalo.com во вредност од 4.00. За реми, понудата ја издвојуваме од Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.44.

За натпреварот помеѓу СД Еибар и Жирона ФК кој ќе се одигра четврток на 21/12 2017 во 18:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.79
Dafabet – 2.27

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Жирона ФК и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.86
Dafabet: 2.12

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу СД Еибар и Жирона ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk