Спореди ги коефициентите за Арсенал ФК vs Ливерпул ФК

петок,22/12 2017 е празник во Англија.Арсенал ФК и Ливерпул ФК во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Арсенал ФК е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Арсенал ФК, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.56. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Ladbrokes , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Ladbrokes единствено во Ladbrokes. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Арсенал ФК и Ливерпул ФК ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Interwetten со коефициент од 2.95.

За дуелот помеѓу Арсенал ФК и Ливерпул ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Tipico и Rivalo.com – 2.70 – 0-2 гола
Betfair SB – 1.57 – 3+ голови

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Арсенал ФК да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet и 1xbet нуди коефициент 1.88.
За Ливерпул ФК да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициенти 2.13.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Арсенал ФК и Ливерпул ФК.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk