Спореди ги коефициентите за Викторија Плзен vs Рома

Денес среда во 17:55 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Викторија Плзен и Рома

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Викторија Плзен и Рома. Според букмејкерите мал фаворит е Рома. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Marathonbet и PinnacleSports ни нуди коефициент 2.81. Најголемиот коефициент во вредност од 3.55 го издвојуваме од 3.55, а влогот за Рома ќе го ставиме во Betfred кој ни нуди коефициент 2.63.

За натпреварот помеѓу Викторија Плзен и Рома кој ќе се одигра среда на 12/12 2018 во 17:55, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet и Dafabet – 2.14
Betsson Sportsbook – 1.83

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Викторија Плзен да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 2.08.
За Рома да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet, 1xbet и Dafabet нуди коефициенти 1.88.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Викторија Плзен и Рома.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk