Спореди ги коефициентите за Партизани Тирана vs Карабах

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 15:30 часот ќе играат Партизани Тирана и Карабах

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Партизани Тирана и Карабах. Со оглед на тоа што оваа сезона Карабах игра многу подобро од Партизани Тирана, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Ladbrokes и Coral со вредност од 2.10. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.30 на Fonbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Interwetten, а вредноста на коефициентот е 4.25.

Само неколку голови се очекуваат во дуелот помеѓу Партизани Тирана и Карабах.
[% BOOK_TS_OVER%] нуди коефициент [% ODDS_TS_OVER%] за 3 или повеќе голови во натпреварот, додека [% BOOK_TS_UNDER%] нуди 1.48 само 0,1 и 2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Партизани Тирана и Карабах тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!