Спореди ги коефициентите за Астана vs Клуж

Денес вторник во 13:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Астана и Клуж

Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Астана и Клуж, букмејкерите сметаат дека Астана е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Dafabet – 2.10
1xbet – 3.32
Fonbet – 4.50

Само неколку голови се очекуваат во дуелот помеѓу Астана и Клуж.
[% BOOK_TS_OVER%] нуди коефициент [% ODDS_TS_OVER%] за 3 или повеќе голови во натпреварот, додека [% BOOK_TS_UNDER%] нуди 1.45 само 0,1 и 2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Астана и Клуж нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Клуж и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.08 за Астана
PinnacleSports: 1.84 за Клуж

Комплетна понуда на коефициенти за Астана и Клуж.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk