Натпревар на денот: Саутемптон vs Вест Хем Јунајтед

Денес четврток во 19:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Саутемптон и Вест Хем Јунајтед

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Саутемптон и Вест Хем Јунајтедкој што ќе се игра четврток на 27/12 2018 во 19:45 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот PinnacleSports дава коефициент 2.24, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Betfred, Betfair SB, Fonbet и Bet 365 во вредност од 3.50. За реми, понудата ја издвојуваме од Coral со вредност од 3.60.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Саутемптон и Вест Хем Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 54.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 45.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet и 1xbet со коефициент од 1.82. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 2.14.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Вест Хем Јунајтед и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.96
Dafabet и PinnacleSports: 2.02

Комплетна понуда на коефициенти за Саутемптон и Вест Хем Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk