Натпревар на денот: Гоиас vs Чапекоенсе

Во рамките на Серија А,понеделник во 23:00 часот ќе играат Гоиас и Чапекоенсе

За дуелот помеѓу Гоиас и Чапекоенсе, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Гоиас. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.87 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 4.81. За реми највисоката понуда е во сопственост на PinnacleSports со вредност од 3.68.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Гоиас и Чапекоенсе? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 40.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet со коефициент од 2.45. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.63.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Гоиас и Чапекоенсе нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Чапекоенсе и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Unibet: 1.83 за Гоиас
PinnacleSports: 2.12 за Чапекоенсе

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Гоиас и Чапекоенсе.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk