Спореди ги коефициентите за Вила Нова vs Сао Бенто

Денес вторник во 22:15 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу Вила Нова и Сао Бенто

Тимот на Вила Нова, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet, Marathonbet и Bet 365: 1.75
Tipico: 3.50
Marathonbet: 5.55

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу Вила Нова и Сао Бенто да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB ни нуди 2.55 за 3 или повќе голови, додека bwin нуди 1.60 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Сао Бенто, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Вила Нова и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 1.98 за Вила Нова
Unibet: 1.89 за Сао Бенто

Комплетна понуда на коефициенти за Вила Нова и Сао Бенто.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!