Спореди ги коефициентите за Интер Запрешич vs Истра 1961

Во рамките на 1. ХНЛ,петок во 18:00 часот ќе играат Интер Запрешич и Истра 1961

Во 1. ХНЛ не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Интер Запрешич и Истра 1961кој што ќе се игра петок на 26/7 2019 во 18:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Betsson Sportsbook и Nordicbet дава коефициент 2.06, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 3.95. За реми, понудата ја издвојуваме од 1xbet со вредност од 3.66.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Интер Запрешич и Истра 1961? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 50.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 49.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet со коефициент од 1.95. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Unibet за да имате коефициент од 1.98.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Интер Запрешич и Истра 1961 нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Истра 1961 и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports и Dafabet: 2.04 за Интер Запрешич
Dafabet: 1.84 за Истра 1961

Комплетна понуда на коефициенти за Интер Запрешич и Истра 1961.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!