Натпревар на денот: Славен Белупо Копривница vs Динамо Загреб

Денес сабота во 17:00 дерби натпреварот во 1. ХНЛ помеѓу Славен Белупо Копривница и Динамо Загреб

Динамо Загреб ја има улогата на фаворит во натпреварот против Славен Белупо Копривница. Ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти за овој натпревар.
Betfair SB и William Hill – 11.00
1xbet – 4.82
PinnacleSports – 1.36

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Славен Белупо Копривница и Динамо Загреб? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.07. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 1.88.

Комплетна понуда на коефициенти за Славен Белупо Копривница и Динамо Загреб.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk