Натпревар на денот: Кристал Палас ФК vs Манчестер Сити ФК

Во рамките на Премиер лига,недела во 12:00 часот ќе играат Кристал Палас ФК и Манчестер Сити ФК

И покрај тоа што Манчестер Сити ФК е гостин на дуелот против Кристал Палас ФК, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Манчестер Сити ФК е 77.8%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Interwetten бидејќи имаат најголем коефициент од 1.30. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Betfair SB, Ladbrokes и Coral нуди коефициент од 13.00. Коефициентот за реми е 7.00 на Betway.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betfair SB и до добиете коефициент 1.46. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Tipico, Rivalo.com, Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент вреден 2.90.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кристал Палас ФК и Манчестер Сити ФК.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!