Спореди ги коефициентите за Тотенхем Хотспур vs Лестер Сити

недела,10/2 2019 е празник во Англија.Тотенхем Хотспур и Лестер Сити во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Тотенхем Хотспур влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Betfair SB, Betfred, Betway и Interwetten со вредност од 1.70, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Nordicbet и Betsson Sportsbook со вредност од 5.90. За нерешено, ги препорачуваме Coral и Bet 365 затоа што само таму е коефициентот 4.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Тотенхем Хотспур и Лестер Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 52.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 47.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Marathonbet со коефициент од 1.86. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports и Dafabet за да имате коефициент од 2.09.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Лестер Сити има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Тотенхем Хотспур, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Тотенхем Хотспур, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.23 за Тотенхем Хотспур
1xbet: 1.80 за Лестер Сити

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Тотенхем Хотспур и Лестер Сити.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk