Натпревар на денот: Фулам vs Манчестер Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,сабота во 12:30 часот ќе играат Фулам и Манчестер Јунајтед

Кога станува збор за натпреварот меѓу Фулам и Манчестер Јунајтед, букмејкерите акцентот за фаворит го ставаат на гостите. Ние ќе ви ги претставиме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Фулам,5.05 нуди коефициент од 5.05. Најголемата понуда за реми е од Marathonbet, 1xbet, Betfair SB, PinnacleSports, Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност на коефициентот 1.75. Фаворитот да победи, највисоката понуда е 1.75 и може да ја најдете на Betsson Sportsbook и Nordicbet.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.75. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Interwetten со коефициент вреден 2.30.

Комплетна понуда на коефициенти за Фулам и Манчестер Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk