Натпревар на денот: Лацио vs Емполи

Во рамките на Серија А,четврток во 19:30 часот ќе играат Лацио и Емполи

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Лацио го прават фаворит во однос на Емполи. Тој во дуел влегува со шанса вредна 70.3% за да издвои победа.
Што се однесува до Емполи, неговите шанси за победа се 11.0%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.41 за победа на домаќинот, а skybet и Betfair SB нуди највисок коефициент од 9.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Tipico со вредност од 5.30.

На натпреварот помеѓу Лацио и Емполи се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.65. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Sportingbet и bwin со коефициент од 1.53 .

За овој натпревар помеѓу Лацио и Емполи азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Емполи. Доколку сметате дека Лацио има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports и Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на skybet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Лацио и Емполи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk