Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Манчестер Јунајтед

Денес недела во 13:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Манчестер Јунајтед се 76.0% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува Unibet и нуди најголем коефициент од 1.33. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Betfair SB со коефициент вреден 6.50. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Coral и Ladbrokes вреден 12.00.

На натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Marathonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.52. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Rivalo.com, bwin, Sportingbet и Interwetten со коефициент од 1.65 .

Комплетна понуда на коефициенти за Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!