Спореди ги коефициентите за Арсенал vs АЦ Милан

Денес четврток во 20:05 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Арсенал и АЦ Милан

Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Европа Лига помеѓу Арсенал и АЦ Милан, букмејкерите сметаат дека Арсенал е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.92
Fonbet – 4.20
Marathonbet – 4.25

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet, Betway и Dafabet и до добиете коефициент 1.75. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.25.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на АЦ Милан, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Арсенал и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.15 за Арсенал
Dafabet: 1.80 за АЦ Милан

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Арсенал и АЦ Милан.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk