Спореди ги коефициентите за Аталанта vs Рома

Денес недела во 14:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Аталанта и Рома

Во Серија А не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Аталанта и Ромакој што ќе се игра недела на 27/1 2019 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Interwetten дава коефициент 2.25, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Betfair SB во вредност од 3.50. За реми, понудата ја издвојуваме од Sportingbet, Coral, Ladbrokes и Bet 365 со вредност од 3.70.

На натпреварот помеѓу Аталанта и Рома се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.57. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.57 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Рома и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.92
Dafabet: 2.08

Комплетна понуда на коефициенти за Аталанта и Рома.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk