Спореди ги коефициентите за Ливерпул vs Ватфорд

сабота,17/3 2018 е празник во Англија.Ливерпул и Ватфорд во борба за трите бода.

Ливерпул е огромен фаворит во натпреварот против Ватфорд. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Ливерпул е околу 82.4%. 1xbet има најмалку доверба во Ливерпул и нуди 1.21 за победа. За иненадување, односно за победа на Ватфорд најдобрата понуда е на Betfair SB, Coral и Ladbrokes со коефициент 17.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Betfair SB со вредност од 8.50.

За дуелот помеѓу Ливерпул и Ватфорд ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet, Betsson Sportsbook и Nordicbet – 3.15 – 0-2 гола
Unibet – 1.41 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ливерпул и Ватфорд тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk