Спореди ги коефициентите за Хофенхајм vs Манчестер Сити

вторник,2/10 2018 е празник во Меѓународен.Хофенхајм и Манчестер Сити во борба за трите бода.

И покрај тоа што Манчестер Сити е гостин на дуелот против Хофенхајм, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Манчестер Сити е 71.4%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Coral бидејќи имаат најголем коефициент од 1.40. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Marathonbet нуди коефициент од 8.70. Коефициентот за реми е 5.85 на Unibet.

За дуелот помеѓу Хофенхајм и Манчестер Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Unibet – 3.25 – 0-2 гола
Sportingbet, bwin, Interwetten, Betfair SB и skybet – 1.40 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хофенхајм и Манчестер Сити тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk