Натпревар на денот: Емполи vs Џенова

Во рамките на Серија А,понеделник во 19:30 часот ќе играат Емполи и Џенова

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Емполи е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Емполи, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.43. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Cash Point , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Cash Point единствено во Cash Point. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Емполи и Џенова ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Unibet и Fonbet со коефициент од 3.15.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Емполи и Џенова? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 53.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 47.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 1.85. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 2.09.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Џенова и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.13
PinnacleSports: 1.86

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Емполи и Џенова.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk