Натпревар на денот: Тотенхем Хотспур vs Арсенал

сабота,2/3 2019 е празник во Англија.Тотенхем Хотспур и Арсенал во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Тотенхем Хотспур и Арсенал, букмејкерите сметаат дека Тотенхем Хотспур е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet и Unibet – 2.15
Tipico – 3.80
Bet 365 – 3.80

На натпреварот помеѓу Тотенхем Хотспур и Арсенал се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на PinnacleSports, 1xbet, Tipico, Unibet и Fonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.30. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Rivalo.com, 1xbet, Betfair SB и Dafabet со коефициент од 1.70 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Арсенал и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.83
Dafabet: 2.14

Комплетна понуда на коефициенти за Тотенхем Хотспур и Арсенал.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk