Натпревар на денот: Ватфорд vs Лестер Сити

недела,3/3 2019 е празник во Англија.Ватфорд и Лестер Сити во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Ватфорд и Лестер Сити акцентот за фаворит го ставаат на Ватфорд. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.81 ни го нуди PinnacleSports. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Coral со коефициент од 3.40. За сите кои веруваат во победа на Лестер Сити ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.85 кој може да го најдете во Betsson Sportsbook.

За натпреварот помеѓу Ватфорд и Лестер Сити кој ќе се одигра недела на 3/3 2019 во 12:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 2.05
bwin – 2.00

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Ватфорд да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 1.99.
За Лестер Сити да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициенти 1.96.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ватфорд и Лестер Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk