Спореди ги коефициентите за Реал Сосиедад vs Реал Бетис

Денес четврток во 18:30 дерби натпреварот во Куп на Кралот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис акцентот за фаворит го ставаат на Реал Сосиедад. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.41 ни го нуди PinnacleSports. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во PinnacleSports со коефициент од 3.28. За сите кои веруваат во победа на Реал Бетис ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.30 кој може да го најдете во Unibet, bwin, Sportingbet и Coral.

Во рамките на Куп на Кралот очекуваме на дуелот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис да бидат постигнати неколку голови.
Coral ни нуди 2.25 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 1.79 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Реал Бетис и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.12
PinnacleSports: 1.85

Комплетна понуда на коефициенти за Реал Сосиедад и Реал Бетис.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk