Спореди ги коефициентите за Евертон vs Лестер Сити

вторник,1/1 2019 е празник во Англија.Евертон и Лестер Сити во борба за трите бода.

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Евертон и Лестер Ситикој што ќе се игра вторник на 1/1 2019 во 12:30 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.08, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Nordicbet, Betsson Sportsbook, Unibet и PinnacleSports во вредност од 4.10. За реми, понудата ја издвојуваме од Betfair SB и Bet 365 со вредност од 3.60.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Евертон и Лестер Сити да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.01 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.95 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Евертон и Лестер Сити нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Лестер Сити и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Interwetten: 2.05 за Евертон
Dafabet: 1.91 за Лестер Сити

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Евертон и Лестер Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk