Спореди ги коефициентите за Евертон ФК vs Свонси Сити

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 20:00 часот ќе играат Евертон ФК и Свонси Сити

Според букмејкерите, во овој натпревар Евертон ФК влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet, Betfred, Ladbrokes, Coral и William Hill со вредност од 1.80, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet и Fonbet со вредност од 5.80. За нерешено, ги препорачуваме Fonbet затоа што само таму е коефициентот 3.75.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Евертон ФК и Свонси Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.50. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Interwetten за да имате коефициент од 1.80.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Свонси Сити, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Евертон ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.06 за Евертон ФК
Dafabet: 1.91 за Свонси Сити

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Евертон ФК и Свонси Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk