Спореди ги коефициентите за Леганес vs Депортиво Алавес

петок,23/11 2018 е празник во Шпанија.Леганес и Депортиво Алавес во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Леганес е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Леганес, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.38. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Tipico и Interwetten , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Tipico и Interwetten единствено во Tipico и Interwetten. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Леганес и Депортиво Алавес ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Fonbet со коефициент од 3.95.

За натпреварот помеѓу Леганес и Депортиво Алавес кој ќе се одигра петок на 23/11 2018 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.60
Betfair SB и PinnacleSports – 2.62

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Депортиво Алавес и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 1.99
Dafabet: 1.99

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Леганес и Депортиво Алавес.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!