Спореди ги коефициентите за Брајтон & Хов Албион vs Лестер Сити

Во рамките на Премиер лига,сабота во 15:00 часот ќе играат Брајтон & Хов Албион и Лестер Сити

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Брајтон & Хов Албион и Лестер Сити. Според букмејкерите мал фаворит е Лестер Сити. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот bwin ни нуди коефициент 3.10. Најголемиот коефициент во вредност од 3.30 го издвојуваме од 3.30, а влогот за Лестер Сити ќе го ставиме во Betfair SB кој ни нуди коефициент 2.62.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Лестер Сити да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.34 за 3 или повќе голови, додека Betfair SB нуди 1.70 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Брајтон & Хов Албион да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 2.19.
За Лестер Сити да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet и 1xbet нуди коефициенти 1.83.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Брајтон & Хов Албион и Лестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!