Натпревар на денот: Америка (МГ) vs Атлетико ПР

Денес недела во 19:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Америка (МГ) и Атлетико ПР

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Америка (МГ) е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Америка (МГ), најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.42. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet единствено во Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Америка (МГ) и Атлетико ПР ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Betfair SB со коефициент од 3.30.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Америка (МГ) и Атлетико ПР? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.35. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.66.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Атлетико ПР и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 2.07
Dafabet: 1.88

Коефициенти за натпреварот помеѓу Америка (МГ) и Атлетико ПР тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk