Натпревар на денот: Слуцк vs Минск

Денес недела во 14:00 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Слуцк и Минск

Неизвесен натпревар во Вишаја Лига. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Минск. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Слуцк може да по помножете со 3.20 во Betway, Ladbrokes и Bet 365 и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.18 во 1xbet. Највисокиот коефициент за победа на Минск е во 1xbet со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Слуцк и Минск? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 54.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB, Paddy Power и Tipico со коефициент од 2.10. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.74.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Слуцк да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 2.22.
За Минск да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Fonbet нуди коефициенти 1.68.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Слуцк и Минск.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!