Натпревар на денот: Ботафого (Жоао Песоа) vs Трезе

Денес понеделник во 23:00 дерби натпреварот во Серија Ц помеѓу Ботафого (Жоао Песоа) и Трезе

Тимот на Ботафого (Жоао Песоа), според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Fonbet: 1.70
Betfair SB: 4.00
Marathonbet: 4.85

На натпреварот помеѓу Ботафого (Жоао Песоа) и Трезе се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Sportingbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.20. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.74 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Трезе, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Ботафого (Жоао Песоа) и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 1.86 за Ботафого (Жоао Песоа)
1xbet: 1.96 за Трезе

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ботафого (Жоао Песоа) и Трезе тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!